Японската школа за обучение по ролери

Японската школа за обучение по ролери
Школите по ролери са нещо нормално в Япония, Корея, Китай и други азиатски страни. В България досега имаше само школа по шортрек. Сега за първи път в Бургас се развива и школа, както за базови умения с ролери, така и за фристайл слалом, сбоводен стил и скорост. Школа по ролери Бургас







Школа по ролери: Детско съревнование по фристайл слалом

Детско съревнование по фристайл слалом на учениците на школата по ролери в Русия

Бургаска школа по ролери за деца и възрастни
Слалом с ролери и различни технически тънкости може да се научат в популярните напоследък школи по ролери. Много добри школи по фристайл слалом има в Русия, Азиатските страни и Южна Америка.

Напоследък те се развиват успешно и в Европа. Бургас е първото място в България където масово обучаваме деца във фристайл слалом и други умения с ролерите в Школата по ролери - Бургас.

Бързината с която учениците научават е феноменална, но целта ни е да достигнем нивото на тези развити школи. Ето и първите места при фристайл слалома за момчета и момичета на Руската школа.

1-во място на фристайл слалом при момичетата


Девочки Группа B 1ое место Бондарь Мария from Rollerschool on Vimeo.


2-ро място на фристайл слалом при момичетата


Группа С 2ое место Семенихина Ольга from Rollerschool on Vimeo.

1-во място на фристайл слалом при момчетата


Мальчики Группа B 1ое место Тимченко Сергей from Rollerschool on Vimeo.


2-ро място на фристайл слалом при момчетата


Мальчики Группа B 2ое место Лякишев Василий from Rollerschool on Vimeo.

Школата по ролери - Бургас

Танци с ролери: Школа по ролери Бургас 
Уроците по ролери в Бургас са всеки ден от 19 часа в...
Кога се появили ролковите кънки? източник: знания  | 
препубликувано от Ролери Клуб...
Първият Национален фестивал на ролерите 
ще се проведе в Бургас 23.07.2012 г. ...
Клубът по ролери в Бургас тренират всекидневни уроци по фрестайл слалом Уроци по ролери -...
Курс "Слаломе" в Школе Роллер клуба - Бургас Фристайл слалом трикове: 1. Упражнение около...

Ролери: Първи уроци по Фристайл слалом



Обучение по Ролери:
Първи уроци по Фристайл слалом

Школата по ролери в Бургас предлага обучение по фристайл слалом с ролери:

- Основни умения на кънки за възрастни - основни умения, необходими за уверено и безопасно пързаляне в парка и в града.

- Основни умения на кънки за деца - подобна на програмата за обучение на възрастни, Занятията се провеждат под формата на игри.

Още подробности




Фристайл слалом в Чехия: Интервю с Б. Ленка
Фристайл школа във Великобритания
БЪЗРО ПЪРЗАЛЯНЕ С РОЛКОВИ КЪНКИ
История на ролери скейтинга в България
Защо е нужен треньор при подготовката за съревнования
Инлайн хокей в Бургаската школа по ролери





Школа по ролери
Обучение за каране на ролери за всички възрасти!

Първите ролерите: Кога се появили ролковите кънки?

Любопитен модел на ролкови кънки с педали. Швеция, 1910 г.
Прието е да се счита, че създател на ролковите кънки е белгийският изобретател Жан-Жозеф Мерлен (1735—1803). Мерлен демонстрирал своето изобретение за пръв път през 1760 година на лондонски  бал с маски.

Изобретателят се пързалял сред гостите на бала, обут в скъпи обувки с монтирани на тях малки метални колелца и едновременно с това свирел на цигулка. Ефектното изпълнение впечатлило публиката, особено неговият финал.

Дали защото прототипът на кънките все още бил твърде несъвършен или Мерлен не бил овладял достатъчно изкуството да се носи на колела, но представлението завършило с челен сблъсък със стена, на която (по закона на Мърфи) било закачено скъпо огледало, на стойност 500 фунта (огромна сума за онова време).

Първият патент за ролкови кънки получил някой си Птибле във Франция в 1819 г. Така наречените от изобретателя «петибледи» представлявали дървени платформи с кожени ремъци и три колела. Можело да се избира между дървени, железни или колела от слонова кост. «Петибледите» бързо се превърнали в европейска мода. В 1840 г. в Берлин дори съществувала бирария, в която келнерите се придвижвали на кънки. А в 1857 г. в Лондон се появили и първите площадки за ролкови кънки.

Тренировки - Ролери - Бургас - Морската градина
Какво можем да тренираме с ролери
Постепенно увлечението по скоростните обувки достигнало до САЩ и в 1863 година американецът Джеймс Леонард Плимптън (1828—1911) изобретил ролковите кънки с четири колела, разположени две по две. Този модел бързо завоювал огромна популярност и станал доминиращ до средата на ХХ век. Горе долу по същото време се появили и ролковите панели, които можели да се прикрепват към обикновени обувки. 1876 година донесла две нововъведения едновременно. Първо се появили колелата с два лагера, което значително увеличило скоростта им, и второ била конструирана и спирачката.

Повратна точка в историята на ролковите кънки настъпила в 1979 година, когато братята хокеисти Скот и Бренън Олсон представили нов модел ролери с разположение на колелата в една линия. Те смятали, че подобни ролери ще бъдат удобни за тренировки на хокеисти. След няколко години братята успели да основат собствена фирма за производство на ролери «Ролерблейд». Новият модел бързо завоювал популярност по целия свят и сложил край на старите ролкови кънки. Конструкцията, предложена от братята Олсон и досега се смята за най-съвършена.



Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Най четените: